Park Dinozaurów w Krasiejowie to idealne miejsce dla ciekawskich dzieci

Ogromne, przerażające i niezwykle niebezpieczne dinozaury! Ale… uprzejmie i chętnie będą pozować do zdjęcia 🙂 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach podczas wycieczki do JuraParku w Krasiejowie mieli okazję zobaczyć modele dinozaurów, jakie mieszkały na naszej planecie ponad 250 mln lat temu i jakie wyginęły około 65 mln lat temu.

Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu uczniowie mogli poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie.

Modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, które można podziwiać w Parku Dinozaurów JuraPark, zostały wykonane przez paleoartystów z wielką dbałością o szczegóły.
Warto dodać, że tu, gdzie obecnie leży Park Dinozaurów, była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury. Dowodem na to są odnalezione w tutejszym wąwozie tropy dinozaurów.

Oprócz JuraParku, dzieci mogły zobaczyć nową wystawę zaaranżowaną w bałtowskim muzeum dinozaurów “Powrót do przeszłości”, przemieszczać się przez Tunel czasu, zwiedzić Park Ewolucji, Prehistoryczne oceanarium oraz Kino 5D, co stało się wyjątkowo ciekawą atrakcją, ponieważ oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznać także inne wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe, a nawet zapachowe. Te efekty pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

Na końcu wycieczki dzieci odwiedziły Park zabaw i zjadły pyszne lody : ))

*** Wycieczka była możliwa dzięki wsparciu UNICEF.