Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada ukraińskie dzieci Szkoły Podstawowej nr 22 odwiedziły Stadion Śląski, na którym odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom wydarzenia zaproponowano wiele atrakcji. Dla fanów militariów przygotowano specjalną wystawę, na której można było zobaczyć i dotknąć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Najbardziej dzieci ucieszyły pokaz lotniczy samolotów wojskowych.

Dla najmłodszych także została przygotowana specjalna strefa atrakcji, w której dzieci mogły pomalować swoje twarze, korzystać z dmuchanych elementów do zabaw i mobilnego parku linowego. A polowa kuchnia wojskowa przekroczyła wszelkie oczekiwania.

Wszystkiego najlepszego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Polsko!

*** Wyjście było możliwe dzięki wsparciu UNICEF.