Uczniowie napisali listy do ukraińskich żołnierzy i medyków, którzy walczą na froncie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach włączyli się w inicjatywę pisania listów i wykonywania prac plastycznych na rzecz ukraińskiego wojska, medyków i ochotników walczących o niepodległość Ukrainy przeciwko rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę.
W pisanie listów włączyły się zarówno dzieci polskie jak i ukraińskie. W taki sposób uczniowie okazali wyraz wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz dla służb medycznych.
„Ukraiński wojowniku! Chronisz naszą ziemię przed wrogiem, który zaatakował nasz kraj! Jestem Panu szczerze wdzięczny za walkę za Ukrainę. Jestem pewien, że zwycięstwo będzie nasze. Najważniejsze jest to, aby ukraińscy żołnierze i medycy wrócili żywi! Gdziekolwiek teraz jesteście, pamiętajcie: moja rodzina modli się o Państwa zdrowie” – cytat z listu Zahara, ucznia IV klasy.
W sumie dzieci wykonały ponad 30 prac, z których większość to listy do wojska, lekarzy i medyków, ale stworzyły także liczne kolorowe prace plastyczne.
Inicjatywa powstała dzięki Stowarzyszeniu Dajemy Radę. Akcja ma na celu podniesienie morali, podtrzymanie na duchu walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy formacji takich, jak armia, gwardia i oddziały terytorialne Ukrainy. Ważny jest taki sygnał od osób, które wyjechały z Ukrainy.

*** Akcja była możliwa dziękując wsparciu UNICEF.