Od grosika do złotówki

W grudniu uczniowie klasy II przystąpili do programu „Od grosika do złotówki”. Jego tematyka koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie).
Celami programu jest: nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu oraz nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.
Uczniowie będą odbywali podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie. Zdobędą wiedzę, ukształtują umiejętności i nabędą doświadczenia potrzebnego im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Istotnym elementem projektu jest współpraca z rodzicami w realizacji edukacji finansowej dzieci.