Wyjątkowe pudełka w technice decoupage

Nauka czegoś nowego naprawdę nie jest łatwa. Szczególnie jeśli chodzi o tak wyrafinowane rzeczy jak francuska technika zdobienia przedmiotów zwana „decoupage”.

9 kwietnia 2024 roku w Spilno Hub Katowice uczniowie szkoły własnoręcznie ozdobili drewniane pudełka techniką decoupage (technika ozdabiania różnych przedmiotów, polegająca na przymocowaniu do przedmiotu rysunku, obrazu lub ozdoby, a następnie pokryciu powstałej kompozycji werniksem w celu utrwalenia, trwałości i specjalnego efektu wizualnego).

Technika decoupage rozwija koncentrację, uwagę i wytrwałość podczas wycinania rysunków i motywów, wprowadzając go w ozdoby, wzory oraz rozwijając percepcję kolorów i wyobraźnię.

Uczniowie mieli okazję ozdobić drewniane skrzynki, które następnie mogli zatrzymać dla siebie lub podarować bliskim.

Wyjście było możliwe dzięki wsparciu UNICEF.