Praca rozgłośni radiowej od „środka” – dzieci z Ukrainy zdobyły nowe doświadczenie

1 kwietnia z okazji 21-lecia Radio eM zorganizowało dzień otwarty. Dzieci z Ukrainy w ramach polsko-ukraińskiej integracji społecznej chętnie wzięły udział w uroczystościach. Uczniowie poznali pracę radiowców „od kuchni” i mogli na własne oczy „zobaczyć” głosy, które znamy ze 107,6 fm.
Uczniowie mogli odwiedzić studia radiowe i telewizyjne: emisyjne, produkcyjne i realizatorskie. W newsroomie mieli okazję poznać tajniki przetwarzania, pisania i publikowania wiadomości zarówno tych antenowych jak i internetowych. Pracownicy radia pokazali też, jak wygląda obróbka dźwięku w XXI wieku i pozwolili usiąść im za mikrofonem, żeby mogli poczuć się jak dziennikarze czy lektorzy.
– To moje pierwsze doświadczenie, kiedy mogłem na własne oczy zobaczyć pracę dziennikarzy w stacji telewizyjnej lub radiowej. To było niesamowicie ekscytujące! Pokazano nam, jak dziennikarze pracują na antenie, jak przygotowują materiały, a także wiele innych niuansów – powiedział Swiatosław Batyl, uczeń 6 klasy.

*** Impreza szkolna była możliwa dzięki wsparciu UNICEF.