„Niech na Twej buzi uśmiech zagości, bo nie ma nic piękniejszego od miłości” – uroczystości z okazji Walentynek

W Szkole Podstawowej nr 22 w Katowicach odbyła się impreza z okazji Dnia Świętego Walentego. Dzieci z Ukrainy i Polski wzięły udział w przygotowaniu dekoracji: serpentyn, girland, balonów, świątecznych napisów Saint Valentine’s Day oraz prac plastycznych na dany temat.

Impreza z okazji Dnia Świętego Walentego

Uczniowie wykonali również wyjątkową kulę dyskotekową w technice papier-mache, której średnica wynosiła około 65 cm. Stała się ona atrakcyjnym elementem dyskoteki, która odbyła się 14 lutego.

Kula dyskotekowa w technice papier-mache

W imprezie uczestniczyły dzieci z klas 0-4, dla których przygotowano występ animatorów, a dla dzieci z klas 5-8 zabawa odbyła się później.
Dzieci z Polski i Ukrainy aktywnie włączyły się w obchody Walentynek. Miały także okazję napisać „walentynki” i wręczyć je swoim kolegom. Uroczystość odbyła się w ciepłej i przyjaznej atmosferze.
– Bardzo podobały mi się obchody z okazji Walentynek. Czułam się, jakbym była w domu, na Ukrainie. To było bardzo przyjazne i ciepłe być tutaj z moimi kolegami z klasy w takim dniu. Dobrze się bawiliśmy. Szkoda, że nie można tego robić codziennie. Niestety musimy się uczyć :)) – powiedziała uczennica 7 klasy Polina Bubenok, która przyjechała z obwodu Chmielnickiego po inwazji Rosji na terytorium Ukrainy.
– Dla nas obecność Ukraińców nie jest niczym nowym, ponieważ dzieci z Ukrainy uczą się w naszej szkole od wielu lat. Ale w tym roku sytuacja jest trochę inna, ponieważ mamy wielu Ukraińców, którzy przybyli po rozpoczęciu wojny. Cieszymy się, że mogli razem z nami świętować Walentynki – dodaje Anna Malanowicz, uczennica 7 klasy.

*** Impreza szkolna była możliwa dzięki wsparciu UNICEF.